Dziś, większość ludzi nie ma czasu na zajmowanie się domem. Zajęci ogarnianiem dodatkowej pracy, zajęć związanych z dziećmi i innymi obowiązkami, za stratę czasu uważamy sprzątanie. Może nie za stratę, ale szkoda nam czasu na doprowadzenie domu do porządku. Stąd coraz częściej poszukujemy kogoś, kto posprząta dom za nas.

Dzisiejsza osoba odpowiedzialna za sprzątanie to nie starsza, zaniedbana pani w nylonowym fartuchu, z nieodłączną miotłą i wiadrem w garści, wymachująca brudną szmatą. Dzisiaj to często młoda, zdecydowana osoba, która wie, jak sprzątać, aby klienci byli zadowoleni.

Kto nadaje się do pracy przy sprzątaniu?

Sprzątanie to praca idealna dla tych, którym przeszkadza brud i bałagan, dla tych którzy przykładają się do swojej pracy, dokładnych i drobiazgowych. W pracy trzeba brać pod uwagę indywidualne wymagania klientów, dotyczące sposobu sprzątania, ponieważ jeden klient nie chce, aby podczas porządków używano agresywnej chemii, inni chcą idealnego odkażenia każdego kąta, jedni nie chcą porządków w szafie, drudzy wręcz przeciwnie, dorzucają jeszcze sterty prasowania. Czasem też zdarzają się nieuczciwi klienci, którym ciężko docenić wykonaną pracę i za nią uczciwie zapłacić.

Ze sprzątania można żyć.

Ze sprzątania można żyć. To dość popularne zajęcie, pozwalające na uzyskanie godziwej zapłaty, o ile masz stałe zlecenia. Na sprzątanie czekają firmy, biura, hale magazynowe, produkcyjne, sklepy wielkopowierzchniowe, ale też mieszkania i domy prywatne. Zlecenia najczęściej pozyskuje się przez polecenia zadowolonych klientów, dlatego tak ważna jest opinia klientów na temat osoby zatrudnionej przy sprzątaniu.

Praca przy sprzątaniu a profesjonalny sprzęt

Trudno inwestować w mopy czy odkurzacze parowe, które na pewno ułatwią życie i pracę podczas sprzątania. Jednak najczęściej do sprzątanie używa się sprzętów dostępnych w miejscu realizacji zlecenia. Gorzej ze środkami czystości. Czasem chemię dostarczają zleceniodawcy, czasem osoba sprzątająca musi używać swojej baterii niezawodnych i sprawdzonych środków. Podsumowując, profesjonalny sprzęt może się przydać, ale niezastąpiona jest profesjonalna chemia do sprzątania w samochodzie. No i niezbędne jest prawo jazdy i samochód, bez mobilności nie będziesz w stanie podejmować i terminowo realizować zleceń.

Sprzątanie wymaga niezłej kondycji fizycznej

Przede wszystkim dlatego, że jest polega na ciężkiej, fizycznej pracy, wchodzenia po schodach, schodkach, krzesłach, machania rękoma, szorowania, czyszczenia. Również dlatego, że aby wyjść na swoje, musisz sprzątać w kilku miejscach, a na jedno mieszkanie musisz poświęcić od dwóch do czterech godzin intensywnego wysiłku. Fakt, że czas, jaki trzeba poświęcić na sprzątanie konkretnego miejsca, zależy od jego wielkości i stopnia zabrudzenia. Im regularnej sprzątasz, tym łatwiej i krócej. W standardowym zakresie usługi mieści się mycie i odkurzanie podłóg, oraz dokładne sprzątanie kuchni, łazienki oraz półki. Dodatkowe opłaty pobiera się za mycie okien, czyszczenie lodówki, piekarnika, mikrofalówki, zmywarki czy pranie dywanów lub tapicerek, zmianę pościeli czy sprzątanie szaf.

Sprzątanie to praca dla ludzi wyjątkowo rzetelnych, dokładnych i odpowiedzialnych