Zastanawiasz się, czy wynająć firmę czy sprzątać samodzielnie? Wiesz, ile wysiłku wymaga utrzymanie w czystości biura? Biura, które jest przecież wizytówką firmy?

A sprzątaniu miejsc, które na co dzień odwiedzają klienci, nie wolno zapominać. Brudna toaleta, przykry zapach z kuchni nie będą zachęcały ani pracowników do relaksu, ani klientów do współpracy. Przede wszystkim zaś musisz przeanalizować, ilu masz pracowników, ile toalet, jak często korzysta się z pokoju socjalnego i kuchni, kto dba o zewnętrzne tereny zielone, trawniki, kwietniki, podjazdy i parkingi, kto opróżnia kosze na śmieci. Czy biura to duża powierzchnia do sprzątania, czy wręcz przeciwnie? Jak wielu klientów odwiedza twoją firmę, wspólników? Jakimi materiałami wykończony jest budynek? Jakie technologie go obsługują?

Z reguły, niewielkie biuro można ogarnąć własnymi siłami, ale większe … trudno wymagać od pracowników biurowych, żeby jeszcze po pracy sprzątali pomieszczenia biurowe. Trudno nawet się dziwić ewentualnym buntom. Z jednej strony możesz zatrudnić specjalną osobę, która zajmie się utrzymaniem porządku w firmie i jej bezpośrednim otoczeniu, ale z drugiej strony taniej wyjdzie raczej zlecenie tego typu prac firmie zewnętrznej. Przynajmniej masz gwarancję, że z koszy nie będą wysypywać się śmieci, trawnik zawsze będzie równo przystrzyżony, kwiaty i krzewy zadbane, a podjazd zamieciony i wypielęgnowany.

Toaleta pracownicza czy kuchnia muszą być sterylne, to miejsca, w których łatwo o rozwój bakterii. Idealnie czyste powierzchnie gwarantują tylko profesjonalne środki czystości oraz profesjonalny sprzęt, a tym dysponuje jedynie poważna firma sprzątająca. No a przede wszystkim, dbasz w ten sposób o zdrowie swoich pracowników i ich dobre samopoczucie. A to przecież ważne, prawda?

Z punktu widzenia firmy, ważne jest pierwsze wrażenie, Trudno je osiągnąć brudnymi oknami, podłogami czy kratkami wentylacyjnymi. Firma sprzątająca ze szczególna troską zajmuje się dokładnym posprzątaniem wnętrz. Wyczyszczeniem sprzętu na blatach, drukarek, komputerów, monitorów czy klawiatur, samych blatów, półek. Dzięki regularnym zabiegom biuro będzie lśniło czystością. Również dokładne umycie okien, okien dachowych, odkażenie toalet, kuchni, sprzętów typu ekspres do kawy czy mikroafal, odkamienie czajnika czy wyszorowanie podłóg jest wsakazen, a tzreba pamietać, że takie porządki zajmują już kilka konkretnych godzin. Może dlatego jednak lepiej zlecić je firmie zewnętrznej zamiast zawracać głowę pracownikom w poszukiwaniu złudnych oszczędności?

Porządki w biurze?