Fachowcy, zajmujący się sprzątaniem biur dają gwarancję poufności, systematycznego utrzymania czystości w pomieszczeniach firmowych. Pracownicy często się buntują, że nie byli zatrudniani jako osoby odpowiadające za czystość, ale do innych, konkretnych zadań związanych z działalnością firmy. Dlatego też powstaje coraz więcej firm, które w ofercie mają nie tylko sprzątanie prywatnych posesji, obiektów użyteczności publicznej, ale też hal magazynowych i produkcyjnych, powierzchni biurowych, biur czy terenów zielonych i parkingów firmowych. Wynajmujący nie musi się troszczyć o zapewnienie pracownikom odpowiednich narzędzi i sprzętu. Takimi usługami interesują się również osoby prywatne, które z chęcią zlecają posprzątanie swojej posesji czy mieszkania. Oszczędność czasu przede wszystkim.

Korzystając z usług firmy sprzątającej, przedsiębiorca podpisuje umowę i klauzulę poufności, tak, by mieć gwarancję, że żadne informacje z biura “nie wypłyną”. Pracownicy zatrudniani w firmach sprzątających muszą być solidni, uczciwi, a ich postawa nie powinna budzić najmniejszych zastrzeżeń. Klient zlecający posprzątanie firmie, powinien czuć się całkowicie bezpieczny, a poczynania pracowników firmy sprzątającej zawsze można sprawdzić na nagraniach z monitoringu.

Firmie sprzątającej można zlecić cały wachlarz usług w elastycznych terminach. Od jednorazowego sprzątania, bo długoterminową współpracę w ramach abonamentu, gdzie do przedsiębiorcy dostosowuje się zakres oraz godziny pracy. Można indywidualnie ustalić z klientem jego potrzeby, czyli czynności związane z myciem okien, również z pracami na wysokościach, czyszczeniem czy renowacją podłóg, dywanów, utrzymaniem w czystości terenów zielonych, parkingów firmowych. Z klientem ustala się godziny pracy, częstotliwość konkretnych usług z pakietu.

Pakiety pozwalają na uzyskanie korzystnej oferty cenowej. Sprzątanie biura, magazynów, hal sprzedażowych, parkingów czy terenów zielonych można wliczyć w koszty uzyskania przychodu, co przekłada się na zmniejszenie należnego podatku.

Wynajmując firmę, warto zadbać o komunikację między koordynatorami firmy sprzątającej a własnego przedsiębiorstwa, zwłaszcza, że pracownicy mogą zgłaszać zastrzeżenia związane z pracą ekipy sprzątającej.

Dlaczego wynajmować firmę sprzątającą