Firmy, taka jak nasza, doceniają siłę i możliwości myjek parowych. Z jednej strony mamy tradycyjny sprzęt, mopy czy odkurzacze oraz odpowiednie detergenty, z drugiej mamy możliwość wykonania swojej pracy za pomocą pary wodnej, o właściwościach dezynfekujących, czyszczących. Co ciekawe, para wodna nie zostawia smug i zacieków. Usuwa zaś wszystkie niemal zabrudzenia i zapachy.

Myjka parowa działa w ten sposób, że woda w zbiorniku przekształcana jest w parę wodną, która pod wysokim ciśnieniem jest wyrzucana z końcówki w zabrudzone miejsca, czyszcząc je dogłębnie. Co można umyć myjka parową? Wszystkie trudno dostępne zakamarki, meble, tapicerki i obicia, okna, podłogi, urządzenia AGD, piekarniki, płyty. Usuwa przypalenia i trudne plamy. Usuwa kamień i rdzę. Można parą wyczyścić łazienkę, toaletę, umywalkę, kabinę prysznicową. Nadaje się do używania na podłogach z gresu, ceramiki, na panele i na drewno.

Taka wszechstronność jest możliwa głównie dlatego, że firmy sprzątające wybierają urządzenia rozbudowane, wszechstronne, o dużych możliwościach łączenia szczotek i końcówek, o dużej mocy. Do domu przeznaczone są urządzenia nieco mniejsze, aczkolwiek również bardzo ciężkie, mopy parowe i parownice. Im więcej mają one zakończeń, tym więcej możliwości ich użycia. Co ciekawe, firma sprzątająca przyjmująca zlecenie na posprzątanie domu po remoncie czy przed sprzedażą, najczęściej stosuje również mycie parowe.

Miejsca, przez lata myte za pomocą detergentów, dla zadowalającego efektu trzeba parą wodną sprzątać kilkakrotnie, co może przekładać się na większy koszt usługi, natomiast efekt jest nieporównywalny do tradycyjnych sposobów sprzątania pomieszczeń. Efekt błyszczącej powierzchni, brak przykrych zapachów, brak chemii w powietrzu, zniszczone roztocza kurzu. Sprzątanie myjką parową jest wskazane dla alergików, osób, które angażują się w działania ekologiczne. Przed świętami trzeba czasem poczekać na realizację zleceń, ale czasem po prostu warto. Po to, by cieszyć się czystym domem, biurem bez udręki samodzielnego, całodziennego sprzątania.

Alternatywa dla detergentów